Vintage

Something Different for Joomla

Popis odběru novinek pomocí RSS
Všeobecné informace

Co je to RSS?

Co je to?

RSS je internetová technologie používaná miliony lidí po celém světě, která umožňuje jednoduše sledovat novinky na webových stránkách.

Jaké to má pro mě výhody?

Díky ní můžete pohodlně sledovat klidně i stovky různých stránek a být ihned informován o nových článcích. Bez nutnosti

kontrolovat jednu po druhé. RAPIDNĚ to zvýší Vaši efektivitu surfování.

 

RSS můžeme snadno přirovnat k předplatnému časopisů - pokaždé, když vyjde nové číslo, jakoby zázrakem se objeví ve Vaší schránce. To samé umí RSS.

 

Jak začít využívat výhod RSS?

Stačí mít RSS čtečku. Není to nic těžkého, existuje jich spousta druhů a většina je zdarma ;). Rozdělují se do tří skupin:

 1. Integrované v prohlížeči - Některé prohlížeče internetových stránek (Opera, Firefox, Internet Explorer 7) mají RSS čtečku přímo zabudovanou v sobě.
 2. Desktopové - Tyto čtečky fungují jako normální počítačové programy, stáhnete si je, nainstalujete a můžete vesele odebírat.
 3. Internetové - Nakonec to nejlepší, z těchto tří skupin jsou internetové RSS čtečky s přehledem ty nejpoužívanější. Nemusíte instalovat žádné další aplikace na svůj počítač a ani nejste vázáni na jeden prohlížeč (např.Google Reader).

RSS čtečky fungují tak trochu jako emailový klient - zobrazí Vám nové články, články z různých zdrojů, můžete si články různě značit atd. Není tedy nic těžkého s nimi pracovat.

Krmíme RSS čtečku

Abyste byli informováni o novinkách na Vašich oblíbených stránkách, musíte RSS čtečce říct, které to jsou. Musíte ji “nakrmit” RSS kanály. Ty můžete nalézt na dvou místech:

 1. V prohlížeči - většinou ve formě oranžové ikonky RSS vedle adresního řádku

  Ikona RSS v Opeře

  Ikona RSS ve Firefoxu

  Ikona RSS v Internet Exploreru

 2. Přímo na internetové stránce - ve formě různých tlačítek s nápisy RSS, ikonek či běžných odkazů. Náš kanál můžete odebírat kliknutím na symbol RSS v pravé horní části stránky. Možnost odbírat články ze sekce novinky, nabídka nástrojů - pianina a nabídka nástrojů - klavíry.

Stačí navštívit své oblíbené stránky a pokud umožňují odběr RSS, tak si jejich kanál přidat do RSS čtečky. Už nikdy nepropásnete žádnou novinku. A to se vyplatí!!!

 
Joomla SEF URLs by Artio
Joomla Templates by JoomlaShack